BESEDA O PAVLOVI DOBŠINSKOM

Vo štvrtok 24. mája 2018 zavítal medzi našich žiakov martinský publicista Igor Válek, spisovateľ, básnik, autor literatúry pre deti, zberateľ a autor povestí, ktorý sa dlhodobo zaoberá slovenskou literárnou klasikou. Žiakom 5. a 6. ročníka priblížil životný príbeh spisovateľa Pavla Dobšinského - pedagóga, zberateľa a vydavateľa ľudových rozprávok, prekladateľa, publicistu, redaktora, básnika, literárneho historika, ktorého 190. výročie narodenia si v tomto roku pripomíname.
Žiaci počúvali so záujmom, uvádzali, ktoré rozprávky, povesti poznajú, ktoré sfilmované diela Dobšinského videli. V závere besedy si prezreli  knihy samotného spisovateľa. Beseda bola pripravená v spolupráci s Žitnoostrovskou knižnicou a Domom Matice slovenskej v Dunajskej Strede.