Beseda so spisovateľkou Petrou Nagyovou Džerengovou

Len pred pár dňami sa žiaci 1. stupňa Základnej školy Smetanov háj v Dunajskej Strede dozvedeli, že 14. marca 2017 na pozvanie pani učiteľky Marty Čermákovej do ich školy zavíta vzácna návšteva pani spisovateľka a autorka ženských románov pani Petra Nagyová Džerengová, ktorá je rovnako známa aj detskému čitateľovi, hlavne tvorbou rozprávok pre deti. Medzi jej detskú literatúru patrí prvotina Klára a Mátohy, kde hrdinka príbehu nesie meno spisovateľkinej dcéry Kláry. Po úspešnom uvedení nasledovali ďalšie knihy Klára a Titty, Iglu.
Žiaci 2., 3. a 4. ročníkov pani spisovateľku so zaujatím počúvali, a neskôr ju zahrnuli množstvom otázok. Do diskusie sa aktívne zapojili i učitelia. Pani spisovateľka priamo a s humorom odpovedala na všetky zvedavé otázky a na záver venovala deťom autogramy do zakúpených knižiek a so sebou si odniesla krásne ilustrácie od vdačných detí.
Veríme, že týmto podujatím pani spisovateľka motivovala našich žiakov k čítaniu a veríme, že sa aj v budúcnosti stretneme s ďalším zaujímavým hosťom, ktorý dokáže spríjemniť a obohatiť vyučovanie na našej škole.

PhDr. Alena Masná