Beseda s dentálnou hygieničkou

Dňa 28.04.2015 ( utorok ) sa na našej škole pre obe oddelenia ŠKD uskutočnila beseda s dentálnou hygieničkou, ktorá deťom vysvetlila správny postup a zásady pri čistení zúbkov. Nezabudla ani na rôzne pomôcky, obrazový materiál, aby deti videli, ako môžu vyzerať pokazené zúbky, keď sa o ne prestanú starať.
Deťom sa beseda veľmi páčila a so záujmom kládli otázky, na ktoré im veľmi ochotne odpovedala.
Po besede sa deti pani poďakovali a rozlúčili. Sľúbili jej, že sa o svoje zúbky budú svedomite starať. Na záver od nej dostalo každé dieťa na pamiatku diplom a pečiatku na ruku s figúrkou žabiaka.
V danej téme deti z I. oddelenia ešte chvíľu pokračovali. Zahrali si divadielko o zubnej kefke, ktorá sa svojmu dievčatku stratila.
Po milej scénke mali ďalej možnosť svoje pocity a nové vedomosti zobraziť vo výtvarnej súťaži.
Ich práce si môžu pozrieť všetky deti, rodičia a ostatní, ktorí do našej školy zavítajú.

p. vych. Mgr. Kristína Sádovská