Výroba a prezentácia vtáčích búdok v ŠKD

Láska je to, čo nás robí štastnými, milšími, múdrejšími. Ak jej niet, žije sa ťažko. Môže mať rôzne prejavy a podoby, ako napr. láska k človeku, prírode, zvieratkám, vtákom, športu, či k hudbe.
V mesiaci február sme sa s našimi deťmi resp. deti s rodičmi pustili do výroby vtáčích búdok. V zimnom období je to milý dôkaz toho, že nám nie je ľahostajný osud zvierat. Spoločne sme mali pripravené rôzne aktivity pre deti, kde mohli prejaviť svoju tvorivosť a zručnosť. V jednotlivých tvorivých dielňach mohli skladať vtáčiu búdku, dotvárať a nalepovať vtáčikov. Na spríjemnenie atmosféry nám v pozadí znel spev rôznych vtákov.
Hotové diela mohli deti samé prezentovať pred ostatnými a tak priblížiť ďalšie, nové informácie o živote, potrave, hniezdení našich prezimujúcich vtáčikoch týmto originálnym spôsobom.
Vtáčie búdky budú môcť deti z ŠKD vyvesiť na školský dvor a nasypať do nich semiačka pre vtáčiky hneď po tom, ako si ich ostatní žiaci našej školy prehliadnu. Všetky deti, ktoré neváhali a úlohy sa chopili jedna radosť, obdržali sladkú odmenu.
Zo školského klubu odchádzali s hrejivým pocitom na srdiečku, že urobili dobrý skutok pre prírodu.

Deti a pani vychovávateľky ŠKD