Čajové posedenie v ŠKD

Po vianočných prázdninách v utorok 10. januára 2020 sme sa oddýchnutí, plní energie vrátili späť do školských lavíc a do herní školského klubu. Studený, zimný deň sme si spríjemnili spoločne posedením pri čaji.
No, skôr ako by sme sa pustili do samotných ochutnávok rôznych druhov čajov, nám pani vychovávateľka Marika Kaluzová porozprávala veľa zaujímavých informácií o histórii, pôvode, o pestovaní, zbieraní a využití liečivých byliniek.
Prezradila nám, aké účinky majú čaje na náš organizmus. Na naše prekvapenie sa deti nielen pýtali, ale pani vychovávateľku dopĺňali svojimi "čajovými" vedomosťami a skúsenosťami. Vymenovali množstvo druhov bylín, z ktorých sa čaje pripravujú.
Čaje dokázali rozoznať podľa chute a vône. Najviac im chutili: bazový, lipový a mätový čaj.
Na záver sa im na danú tému podarilo spoločnými silami vytvoriť básničku:

Stále mrazí, vonku fúka,
čajíkom nás kamoš núka.
Teplý, medom osladený,
v klube pre nás stvorený.
Pili sme ho, ochutnali,
aby sme dlho zdraví boli.

Posedenie sa deťom páčilo a rady by si ho zopakovali.

Deti a pani vychovávateľky z ŠKD