Cesta vláčikom

Po dlhej zime konečne nastala jar. Čas keď sa všetko prebúdza, rastie, kvitne, slniečko silnejšie a častejšie na nás svieti. Práve to bol dôvod vybrať sa na malý, zaujímavý výlet. Dopravno - enviromentálnu cestu vláčikom do Veľkej Paky.

S pani vychovávateľkami ( Kristínou Sádovskou a Martou Gerhátovou a pani učiteľkou Renátkou Pavlíkovou sme netrpezlivo čakali na pondelok 27.04.2015, kedy sme s úsmevom na tváričkách opustili bránu školy. Už vtedy sa začala naša zaujímavá výprava za poznaním, bádaním a pozorovaním.

Pani vychovávateľka nás upozornila ako sa máme správať na ceste, na vlakovej stanici, vo vlaku, na farme pri zvieratkách, aby to bolo pre nás bezpečné. Vysvetlila nám, čo všetko si máme okolo seba všímať, aby sme mali z tohto dňa čo najviac pekných zážitkov. Dokonca aj počasie nám prialo, všetko bolo tak, ako sme si to naplánovali.
Po príjemnej a pomerne krátkej ceste vláčikom sme sa onedlho ocitli pri rybníku na farme. Tam nás hneď očarili zvieratká ( ovečky, kozičky, srnky, daniele, kačičky, morky, rybky...Mali sme možnosť sa k nim priblížiť a kŕmiť čerstvou trávičkou.
Prostredie farmy bolo krásne upravené a prispôsobené oddychu, relaxu. Boli tam hojdačky, šmýkačky, pieskovisko, jednoducho ideálne miesto pre nás deti.
Ani sme sa nenazdali a čas, ktorý bol vymedzený na toto popoludnie sa nám veľmi rýchlo skončil. Žiaľ, naši rodičia nás už čakali na vlakovej stanici v Dunajskej Strede a tak sme zvieratkám rýchlo naposledy zamávali a vykročili sme na cestu späť.
Vracali sme sa spokojní a štastní. Táto výprava sa nám všetkým veľmi páčila!
" Čo pre nás pani vychovávateľka asi vymyslí nabudúce?!"
Nechajme sa prekvapiť!

deti z ŠKD