ČÍTAJME SI 2017

Projekt ČÍTAJME SI vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa šesť hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska.
Linka detskej istoty v súčinnosti s knižnicami a školami po celom Slovensku ako aj s partnermi projektu chce motivovať deti k čítaniu kníh, ako i  k pravidelným návštevám knižníc. Čítanie poskytuje deťom činnost vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu, prehlbuje vnímavosť a predstavivosť. Záštitu nad projektom prevzala pani Oľga Feldeková, známa humoristka a spisovateľka.
Naša škola sa do projektu zapojila už piaty krát, pričom počet čitateľov každým rokom stúpa. Po odštartovaní maratónu začali žiaci 1. stupňa čítať knihu Pipi - dlhá pančucha od Astrid Lindgrenovej a žiaci 2. stupňa knihu Zmätené dvojičky zo slepej uličky od Romana Brata. Každý čitateľ sa zaregistroval do prezenčnej listiny a svoju účasť potvrdil aj podpisom na plagáte. Na regulárnosť priebehu čítania dozerala pani Zuzana Tóth-Ozsvald zo Žitnoostrovskej knižnice. Odmenou našim deťom bol dobrý pocit a pekná záložka do knihy.
Účasť našich žiakov:
Jún 2013 - 105 žiakov, Jún 2014 - 107 žiakov, Jún 2015 - 110 žiakov
Jún 2016 - 185 žiakov, Jún 2017 - 213 žiakov
Už teraz sa všetci tešíme na budúci - jedenásty ročník čitateľského maratónu.