ČÍTAJME SI

Projekt ČÍTAJME SI vznikol pred ôsmimi rokmi s ciľom pritiahnuť k cítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková.

Naša škola sa do projektu zapája už štyri roky, pričom počet čitateľov každým rokom stúpa. Po odštartovaní maratónu začali žiaci 1. stupňa čítať knihu Pipi - dlhá pančucha od Astrid Lindgrenovej a žiaci 2. stupňa knihu Exoti - Lov na šikanátora od Michaela Fry. Každý čitateľ sa zaregistroval do prezenčnej listiny a svoju účasť potvrdil aj podpisom na plagátoch zvlášť pre 1. a 2. stupeň, ktoré sú umiestnené v priestoroch školy. Na regulárnosť priebehu čítania dozerala pani PhDr. Alena Masná. Odmenou našim deťom bol dobrý pocit a pekná záložka do knihy od organizátorov akcie.

Účasť našich žiakov:
Jún 2013 - 105 žiakov
Jún 2014 - 107 žiakov
Jún 2015 - 110 žiakov
Jún 2016 - 185 žiakov

Už teraz sa všetci tešíme na budúci – deviaty ročník čitateľského maratónu.