SÚŤAŽ MLADÝCH ZÁCHRANÁROV CIVILNEJ OCHRANY
OKRESNÉ KOLO

Vo štvrtok 26. apríla 2018 sa v Gabčíkove uskutočnil v poradí už XXIV. ročník okresného kola súťaže Mladých záchranárov civilnej ochrany územného obvodu Okresného úradu Dunajská Streda. Cieľom súťaže bolo v rámci preventívno-výchovnej a propagačnej činnosti civilnej ochrany súťažnou formou oboznámiť žiakov s úlohami súvisiacimi s ochranou života, zdravia a majetku.
Tento rok sa súťaže zúčastnilo spolu 17 družstiev z 13 škôl, pričom v rámci cezhraničnej spolupráce bolo prizvané i súťažné družstvo z Maďarska zo základnej školy z mesta Győr - "Győri Nádorvárosi Ének - zenei Általános iskola". Súťažné družstvá pozostávali z dvoch dievčat a dvoch chlapcov. Družstvá zápolili v šiestich disciplínach:
• vedomostný test (civilná ochrana, zdravotnícka príprava, požiarna ochrana, dopravná výchova),
• civilná ochrana (použitie ochrannej masky, improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany, evakuačná batožina a rozoznávanie varovných signálov),
• zdravotnícka príprava (v tom aj volanie na číslo tiesňového volania 112),
- hasenie malých požiarov,
- streľba zo vzduchovej pušky
- pohyb a pobyt v prírode - topografia.
Súčasne sa hodnotil aj čas absolvovania disciplín vrátane bežeckého času.
Všetci súťažiaci preukázali svoju dobrú teoretickú pripravenosť, no nezaostávali ani v praktickej časti súťaže. Po vyhodnotení dosiahnutých bodov a vyhlásení výsledkov sa naše družstvo so stratou 28 bodov umiestnilo na 6. mieste. Našu školu reprezentovali:
Lola Bódis (9A)
Laura Vichnáleková (8A)
Ákos Horváth (9A)
Michal Gustafík (9A)
Poďakovanie patrí aj pani učiteľkám RNDr. Helene Fodorovej, Mgr. Viktórii Bothovej a Mgr. Renáte Grygerovej za ich prípravu na súťaž.