SÚŤAŽ MLADÝCH ZÁCHRANÁROV CIVILNEJ OCHRANY
OKRESNÉ KOLO

V stredu 17. apríla 2019 sa v areáli termálneho kúpaliska v Topoľníkoch uskutočnil v poradí už XXV. ročník okresného kola súťaže Mladých záchranárov civilnej ochrany územného obvodu Okresného úradu Dunajská Streda. Cieľom súťaže bolo v rámci preventívno- výchovnej a propagačnej činnosti civilnej ochrany súťažnou formou oboznámiť žiakov s úlohami súvisiacimi s ochranou života, zdravia a majetku.
Tento rok sa súťaže zúčastnilo spolu 14 družstiev z 10 škôl, pričom v rámci cezhraničnej spolupráce bolo prizvané i súťažné družstvo z Maďarska zo základnej školy z mesta Győr - "Győri Nádorvárosi Ének - zenei Általános iskola". Súťažné družstvá pozostávali z dvoch dievčat a dvoch chlapcov. Družstvá zápolili v šiestich v disciplínach:
- vedomostný test (civilná ochrana, zdravotnícka príprava, požiarna ochrana, dopravná výchova),
- civilná ochrana (použitie ochrannej masky, improvizovaných prostriedkov individuálnej ochrany, evakuačná batožina a rozoznávanie varovných signálov),
- zdravotnícka príprava (v tom aj volanie na číslo tiesňového volania 112),
- hasenie malých požiarov,
- streľba zo vzduchovej pušky
- pohyb a pobyt v prírode - topografia.
Súčasne sa hodnotil aj čas absolvovania disciplín vrátane bežeckého času.
Všetci súťažiaci preukázali svoju dobrú teoretickú pripravenosť, no nezaostávali ani v praktickej časti súťaže. Po vyhodnotení dosiahnutých bodov a vyhlásení výsledkov naše družstvo starších žiakov "A" obhájilo minuloročné umiestnenie na 6. miesto so stratou 18 bodov. Družstvo mladších žiakov "B" obsadilo čestné 14. miesto. Našu školu reprezentovali títo žiaci:
Družstvo "A": Družstvo "B":
Laura Vichnáleková (9A) Viktória Augustínová (7A)
Cintia Hýrešová (9A) Tereza Olšiaková (7A)
Daniel Brliť (9A) Róbert Új (7A)
Samuel Új (9A) Samuel Machala (8A)
Poďakovanie patrí aj pani učiteľkám RNDr. Helene Fodorovej a Mgr. Renáte Grygerovej za ich prípravu na súťaž.