Svetový deň mlieka 2014

Svetový deň mlieka sa oslavuje od roku 1957. Na jeho vzniku sa dohodli významní lekári a odborníci z oblasti výživy z celého sveta vo švajciarskom Interlakene na medzinárodnej konferencii. Konštatovali tam okrem iného, že práve mlieko a mliečne výrobky majú svojím harmonickým zložením nezastupiteľné miesto vo výžive ľudí a to zvlášť u detí a u ľudí zdravotne postihnutých. Preto navrhli, aby sa každoročne 3. májový utorok oslavoval Svetový deň mlieka. V tomto roku týmto významným dňom bol 20.máj.
Žiaci našej školy si ho pripomenuli besedami o mlieku a mliečnych výrobkoch, triednymi nástenkami ale hlavne nádhernou výstavkou mliečnych výrobkov, ktoré strážila krava Milka s robotom Emilom, postavených z mliečnych krabíc.