Deň narcisov 2015

Deň narcisov
Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave ako nezávislá charitatívna nezisková organizácia, ktorej úlohou je výchova, informovanosť a prevencia širokej verejnosti vo zvyšovaní povedomia o rakovine prostredníctvom informačných letákov, brožúrok a kampaní, upozorňovať na dôležitosť preventívnych vyšetrení, na riziká zlého stravovania, podnecovať k športu a pohybu, ale i neustále pripomínať ako správne a s mierou tráviť čas na slnku.
Ď alším jej cieľom je pomáhať pacientom a ich rodinám, ktorí sa v dôsledku choroby dostali do ťažkej ekonomickej situácie, prostredníctvom zariadení "Centrum pomoci" sa pričiniť o zlepšenie psychosociálnej pomoci v rámci celého Slovenska, umožňujúcom návrat pacientov do života a zlepšenie kvality ich života i života ich blízkych. Nemenej dôležitou úlohou je poskytnutie finančnej podpory projektom, ktoré prispievajú k rozvoju preventívnych, diagnostických, liečebných a rehabilitačných prístupov pri liečbe rakoviny.
Na získanie finančných prostriedkov, ktoré umožňujú pokračovanie a rozšírenie uvedených programov LPR organizuje každoročne verejnú finančnú zbierku Deň narcisov, i vďaka ktorej takto získaným prostriedkom a iným darom sa dá riešiť množstvo problémov spojených so spomenutou zákernou chorobou.
Tohto roku sa v piatok 27.3.2015 uskutočnil už 19.ročník Dňa narcisov. Vzhľadom na to, že v uvedený deň sa v Dunajskej Strede konali celomestské oslavy Dňa učiteľov a žiaci základných a materských škôl mali riaditeľské voľno, s povolením LPR sme uvedenú zbierku na našej škole uskutočnili už vo štvrtok 26.3.2015. Vďaka príspevkom rodičov, učiteľov, zamestnancov a žiakov základnej školy ale i študentov Súkromného gymnázia s VJM sme vyzbierali 141,50 €, ktoré sme zaslali na účet Ligy proti rakovine.