Deň narcisov 2016 (15.04.2016)

Liga proti rakovine bola založená 19. januára 1990 v Bratislave ako nezávislá charitatívna nezisková organizácia, ktorej úlohou je výchova, informovanosť a prevencia širokej verejnosti vo zvyšovaní povedomia o rakovine prostredníctvom informačných letákov, brožúrok a kampaní, upozorňovať na dôležitosť preventívnych vyšetrení, na riziká zlého stravovania, podnecovať k športu a pohybu, ale i neustále pripomínať ako správne a s mierou tráviť čas na slnku.
Na získanie finančných prostriedkov, ktoré umožňujú pokračovanie a rozšírenie uvedených programov LPR organizuje každoročne verejnú finančnú zbierku Deň narcisov, i vďaka ktorej takto získaným prostriedkom a iným darom sa dá riešiť množstvo problémov spojených so spomenutou zákernou chorobou.
Tohto roku sa v piatok 15.4.2016 uskutočnil už 20.ročník Dňa narcisov. Vďaka príspevkom rodičov, učiteľov, zamestnancov a žiakov základnej školy, študentov Súkromného gymnázia s VJM a oslovených občanov mesta žiačky 8.ročníka s pani učiteľkou Renátou Ravasz-Grygerovou vyzbierali 178,10 €, ktoré sme zaslali na účet Ligy proti rakovine.

Vďaka všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky a prispeli tak k dobrej veci.