DEŇ NARCISOV

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 21-krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku zaplavia žlté narcisy. Tohto roku to bolo v piatok 7. apríla 2017.
Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôže naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku. Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch, situáciách a výzvach. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu podporu.
K tejto prospešnej zbierke sa každoročne zapája aj naša škola. Vďaka príspevkom rodičov, učiteľov, zamestnancov a žiakov základnej školy ale i ostatných dobrých ľudí naše dobrovoľníčky vyzbierali 170 €, ktoré sme zaslali na účet Ligy proti rakovine.

Vďaka všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky a prispeli tak k dobrej veci.