DEŇ ZDRAVEJ VÝŽIVY

Jednou z najdôležitejších vecí pre dobrý a dlhý život je zdravá výživa, na ktorú sa často zabúda. Preto si každoročne pripomíname Svetový deň výživy (16. október).
V detskom veku je strava veľmi dôležitá. Potrebný je dostatok minerálov, vitamínov, bielkovín, vláknin, naopak, veľa mastného, sladkého a soli škodí. Často zabúdame aj na mlieko, ktoré je potrebné v období rastu. Všetko však treba jesť s mierou. Stará ľudová múdrosť vraví: Raňajky zjedz sám, obed si rozdeľ s priateľom a večeru daj nepriateľovi.
Deň zdravej výživy sme si pripomenuli i my, deti a pani vychovávateľky ŠKD. V našej školskej jedálni sme sa všetci zišli dňa 25. októbra v popoludňajších hodinách, aby sme sa dozvedeli opäť niečo nové netradičnou formou. Pani učiteľka Denisa Teleky začala prednášku veľmi milou rozprávkou práve o zdraví, zdravej výžive. Rozprávala nám, ako sa máme stravovať, čo by sme mali zaraďovať do jedálnička čo najčastejšie, čo menej a čoho sa pre naše dobro zriecť. Nezabudla nám pripomenúť, že v detskom veku je veľmi dôležitý pohyb a spánok.
Po poučnej prednáške nastal čas na ochutnávku zeleniny a ovocia, ktoré pre zúčastnených pripravila pani učiteľka. Na ochutnanie bolo niekoľko druhov čerstvých zeleninových a ovocných produktov.
Po ochutnávke deti začali pracovať v skupinkách, pomocou rôznych obchodných letákov vytvárali svoje projekty "Pyramídu zdravej výživy". Dnes nám už zdobia chodby školy a mnohé ďalšie deti sa pri nich zastavujú. Slúžia im ako pomôcka pri vyučovacích hodinách.
POĎAKOVANIE patrí nášmu hosťovi pani učiteľke Denise Teleky, pani vychovávateľkám a všetkým deťom za realizáciu celého tohto vydareného podujatia a za to, že našu akciu podporili svojou účasťou.