Dobročinný Vianočný trh

Tohtoročný už tretí Dobročinný Vianočný trh bol pestrofarebný a plný nápadov. Za symbolickú sumu bolo možné si odniesť výrobky, ktoré deti pod vedením p. vychovávateliek, p. učiteliek aj svojich rodičov vytvorili, čím spoločnými silami a prácou prispeli k dobrej veci.
Atmosféru Vianoc v školskom vestibule dotvárala vianočná hudba, vianočné oblátky či detský ovocný vianočný punč, ktorého vôňa sa šírila navôkol. Ochutnať mohli dospelí aj deti.
Rekordnú vyzbieranú sumu 650,-€ sme venovali Občianskemu združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktoré je uznávané pre svoju odbornosť v oblasti využívania humoru v zdravotníctve.
Poďakovať sa našim deťom za tento štedrý dar prišiel doktor Jajbolí krátkym a poriadne veselým predstavením. Ubezpečil detičky, že darované peniažky využijú pre radosť detí, ktorých zdravie neposlúcha a preto musia tráviť dlhý čas v nemocnici.

deti a pani vychovávateľky ŠKD

MILÍ RODIČIA,

Rada by som sa s Vami podelila o zaujímavú skúsenosť z tohto týždňa. Pred vianočnými sviatkami sa na našej škole uskutočnil Dobrovoľný vianočný trh, z ktorého výťažok vo výške 650 bol odovzdaný Nadácii Červený nos.
Všetci iste viete, že ide o veselých doktorov s červenými nosmi, ktorí rozveseľujú malých maródov v nemocnici a spríjemňujú im tak dni plné bolesti a strachu z prostredia zdravotníckych zariadení.
Neuplynulo ani veľa času a zhoršený zdravotný stav priviedol malého Matúška, spolužiaka Vašich detí, do nemocnice. Jeho maminka mi poslala tieto slová, ktoré uverejňujem s jej dovolením:

".... A tiež Vám musím napísať, že po prijatí sme natrafili na doktorských klaunov - červené nosy, ktorí prišli za Matúšom práve po vyčerpávajúcich odberoch a boli fakt úžasní a naozaj mu vyčarili úsmev na tvári, musím povedať, že aj ja som sa schuti zasmiala. Tak som si povedala, že aká som hrdá na tú našu školu, že podporila takú výbornú vec a taký prospešný projekt. A podľa mňa aj my sme dôkazom toho, že človek naozaj nikdy nevie v akej situácii sa ocitne a kedy mu práve láskavé slovo a milý žartík rozjasnia úsmev na tvári."

K tomuto už netreba nič viac dodať, len to, že Vám ĎAKUJEME za príspevok do tohto projektu!!!

Pozdravujem a prajem Vám všetkým krásny týždeň.

Mgr. Renáta Pavlíková, triedna učiteľka 2A