Naše dopravné ihrisko

Dňa 25.04.2015 ( sobota) sme my, pani vychovávateľky( Kristína Sádovská, Adela Hegedűsová, Marta Gerhátová) za pomoci oteckov (pána M.Bergmanna, p. N.Bódisa), žiakov ( M.Bergmanna,D. Bódisovej, M.Gerhátovej, O.Papko...) a dobrých priateľov školy ( pána Š.Kántora, A. Samekovej) zorganizovali brigádu. Cieľom bolo vybudovať pre naše deti veľké dopravné ihrisko, ktoré by prispelo k výučbe pravidiel cestnej premávky a bezpečnému pohybu detí v nej.
Počas celého dňa tu mal každý plné ruky práce. Oteckovia maľovali vodorovné značenie, križovatky, chodníky, prechod pre chodcov či už vyhradené miesto pre autobusovú zastávku.
Zatiaľ sa detičky spolu s pani vychovávateľkami snažili vymaľovať a skrášliť zvislé steny budovy našej školy kresbičkami ako napr. autá čakajúce pri benzínovej čerpacej stanici, domy, prírodu...
Za podpory združenia rodičov a priateľov školy sme si mohli objednať a zakúpiť celú sadu zvislých dopravných značiek v hodnote 150 eur. Tak sme mali možnosť osadiť náuťné tabule. Teraz môžeme s deťmi názorne riešiť aj rôzne situácie na križovatkách.

Bolo by skvelé, keby toto naše dopravné ihrisko využívali aj žiaci iných škôl či deti z okolitých MŠ, kde takéto niečo zatiaľ nemajú.

Chcela by som touto cestou vyzdvihnúť aktívny podiel samotných rodičov, žiakov a priateľov našej školy a poďakovať sa im za ich ochotu pomôcť s úprimným zanietením a vynaložené úsilie, čo je snáď najlepšou zárukou, že si toto svoje dielo budú vedieť o to viac vážiť. Patrí im veľká vďaka!!!

Autorka odvážneho nápadu pani vych. Kristína Sádovská