EKOTOPFILM

V utorok 6.2.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji pod názvom EKOTOPFILM.
Program uviedol primátor Dunajskej Stredy JUDr. Zoltán Hájos, ktorý žiakov oboznámil so separovaním a recykláciou odpadu v našom meste, dôležitosť takejto činnosti ako i dopad neekologického správania sa na našu prírodu.
V rámci filmového programu si žiaci pozreli krátke inšpiratívne filmy, ktoré svojim príbehom a myšlienkou porozprávali mladej generácii posolstvá ochrany prírody, podpory ekológie a dôležitosť ochrany životného prostredia.
Následne počas sprievodných aktivít si deti mohli vyskúšať separovanie odpadu do pripravených farebne odlíšených kontajnerov.
Teší nás, že i takýmto programom sme prispeli k ekologickejšiemu vzdelávaniu a zmýšľaniu našich žiakov, čo sa prejaví aj na ich správaní voči prírode.