EKOTOPFILM 2020

A v tomto školskom roku v utorok 21. januára 2020 sa žiaci našej školy zúčastnili Ekotopfilmu v Mestskom kultúrnom dome v Dunajskej Strede, v rámci ktorého si pozreli festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji, na ktorého príprave sa spolupodielala Slovenská agentúra životného prostredia.
Formou zábavných a zároveň veľmi poučných filmov a sprievodných aktivít im bol nenáročne a nenásilne predložený problém potreby ochrany životného prostredia: pozreli si filmy o tom, ako človek dnešnej doby prispieva k vyhynutiu niektorých druhov zvierat, aké rany spôsobuje prírode moderný pretechnizovaný svet, aké sú dôsledky nedbalého zaobchádzania s odpadom a prečo je tak veľmi potrebné zodpovedne pristupovať k triedeniu a správnej likvidácii odpadu. Žiaci videli jedinečné zábery vlčej svorky v nehostinnom prostredí tundry ako i úžasný svet včiel. Veríme, že tento program a jeho skladba žiakov oslovil, inšpiroval a priniesol im zaujímavé poznatky či myšlienky.