EKOTOPFILM 2019

V utorok 19.2.2019 sa žiaci našej školy opäť zúčastnili medzinárodného festivalu filmov o trvalo udržateľnom rozvoji, filmov, ktoré menia životný štýl, pod názvom EKOTOPFILM.
V rámci filmového programu bol pre žiakov pripravený pestrý program dokumentárnych filmov, ktoré ich preniesli prostredníctvom filmového plátna do divokej prírody, ale aj priamo do centra nelegálneho obchodu. Okrem jedinečných filmov z celého sveta si vypočuli aj sprievodnú diskusiu Domácnosť bez odpadu s Braňom Moňokom z občianskeho združenia  Priatelia Zeme.
Cieľom festivalu bolo inšpiratívnym spôsobom meniť správanie spoločnosti vo vzťahu k životnému prostrediu a vytvárať priestor k otvorenej diskusii o otázkach trvalo udržateľného rozvoja.
Teší nás, že i takýmto programom sme prispeli k ekologickejšiemu vzdelávaniu a zmýšľaniu našich žiakov, čo sa prejaví aj na ich správaní voči prírode.