Exkurzia v Centre pre liečbu drogových závislostí

V stredu 16. októbra 2019 žiaci 8A a 9A ročníka absolvovali exkurziu v Centre pre liečbu drogových závislostí v Bratislave, ktorého prvoradou činnosťou je poskytovanie zdravotnej starostlivosti a prevencie každému, kto má problémy spôsobené v súvislosti s  užívaním psychoaktívnych látok a so závislosťou. Hlavným cieľom je odstraňovanie chorobných prejavov, symptómov, ťažkostí a porúch zdravia, ktoré znižujú kvalitu života ľudí. Preventívne programy služieb sú zamerané na ochranu zdravia, na jeho upevnenie a zvýšenie kvality života jednotlivca a celej komunity.
Naši žiaci sa zúčastnili prednášky o tom, aký negatívny dopad majú návykové látky nielen pre tých, ktorí ich užívajú, ale aj na ich blízkych a okolie. Po prednáške si žiaci mohli prezrieť aj priestory, v ktorých sú pacienti Centra ubytovaní a kde majú komunitné sedenia.