Finančná gramotnosť - seminár

V pondelok 9.12.2019 sa učitelia základných škôl nášho okresu zúčastnili na semináre o finančnej gramotnosti, ktoré organizovalo MPC Komárno v spolupráci s vydavateľstvom ABCedu Bratislava. Školenie lektorovala pani PaedDr. Martina Totkovičová, PhD.
Cieľom seminára "Autokorektívne prvky vo vyučovaní matematiky na I. stupni ZŠ" pre učiteľov 1. stupňa bolo oboznámiť účastníkov s autokorektívnymi prvkami prostredníctvom edukačných pomôcok pripravených v súlade s inovovaným ŠVP. Autokorektívne kartičky v plnej miere plnia úlohu hravého motivačného materiálu, ktoré nezávisle nadväzuje na učivo matematiky pre 1. stupeň ZŠ.
Cieľom seminára "Financie v praxi alebo Učím sa správne hospodáriť" pre učiteľov matematiky, občianskej náuky a techniky II. stupňa ZŠ bolo oboznámiť účastníkov so základmi finančnej gramotnosti pre žiakov 7., 8. a 9. ročníka, nakoľko finančné, ekonomické vzdelávanie a zodpovedné správanie v oblasti financií sú dôležitou súčasťou riadenia osobných financií.