Galéria našich osobností

Základná škola Smetanov háj v Dunajskej Strede má okrem kapacitnej možnosti aj veľký potenciál v pedagogických pracovníkoch, ktorí tu pôsobia a snažia sa osobným príkladom i odbornými vedomosťami ovplyvňovať a pôsobiť na deti a mládež v tejto spádovej oblasti mesta. Škola má výhodnú polohu susediacu s ďalšími typmi škôl - gymnáziá, základná umelecká škola či materská škôlka. Preto naše centrum vzdelanosti chceme obohatiť Galériou našich osobností.
V priestoroch vstupného vestibulu organizujeme informačno - kultúrne výstavy z dielne našich učiteľov. Každý mesiac dostane priestor jeden pedagóg, ktorý môže prezentovať a predstaviť svoje záľuby či tvorivosť. Osobným príkladom motivuje deti, inšpiruje kolegov a "hovorí o kráse malých momentov, okamihov a činov, ktoré tvoria veľké veci". Zachytenie týchto tvorivých inšpirácií vytvára neopakovateľnú atmosféru v našej škole.
Aj takýmto projektom sa snažíme prispievať k podpore duševného zdravia a kultúry v našom regióne.

Mgr. Jozef Kordos

Mgr. Renáta Pavlíková

Pani učiteľka Mgr. Renáta Pavlíková sa narodila v Trnave. Tu vyštudovala Gymnázium J. Hollého. Po dokončení vysokoškolského štúdia na Pedagogickej fakulte v Nitre v roku 1987 pôsobila na málotriednej ZŠ v obci Vlčkovce neďaleko Trnavy. Neskôr učila na špeciálnej ZŠ v Zlatých Klasoch a od roku 1998 až doteraz učí na našej ZŠ Smetanov háj v Dunajskej Strede.
Pani učiteľka žije s rodinou, ktorú tvorí manžel, dve dospelé deti a veselý psík Dany, v Dunajskej Strede.
Vo voľnom čase sa rada túla starými uličkami Trnavy, malebnými kútmi Slovenska, ale s obľubou spoznáva aj krásy a históriu iných krajín. Väčšinu voľného času však venuje prácam v záhradke, čítaniu a oddychu pri dobrom filme. V čase, keď boli jej deti ešte malé, sa pani učiteľka venovala aj ručným prácam ako vyšívanie, pletenie, háčkovanie. Výsledky jej snaženia môžete vidieť na vystavených jej srdcu blízkych exponátoch.
Občas, keď si to vyžaduje situácia a príde aj inšpirácia, tak sa z nej na chvíľku stáva autorka jednoduchých básní a veršov.

Mgr. Kristína Keszőczeová

Štúdium: Univerzita Komenského Bratislava
Odbor: Francúzsky jazyk a literatúra, Výtvarná výchova (1998-2003)
Š pecializácia: Sochárstvo (1998-2001); Fotografia (2001-2003)