HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2017

V stredu 8. marca 2017 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín pre žiakov 2.stupňa v II. kategórii - žiaci 5. a 6. ročníka a v III. kategórii - žiaci 7., 8. a 9. ročníka.
Otvorila ho predsedníčka predmetovej komisie spoločenskovedných predmetov Mgr. Zuzana Brathová. Po úvodnej citácii veršov Pavla Országha Hviezdoslava privítala všetkých účastníkov, oboznámila prítomných s kritériami hodnotenia súťaže a predstavila porotu, ktorú tvorili pani učiteľky Mgr. Renáta Grygerová, Mgr. Diana Szomolai a Mgr. Zuzana Brathová.

Umiestnenie v školskom kole:
II. kategória
Poézia:
1. Martina Kukumbergová (6r. - Andrej Sládkovič Dcérka a mať)
2. Oľga Papko (5r. - Milan Rúfus Čert slúži)
3. Zora Farkašová (5r. - Milan Rúfus Ako Laktibrada prišiel o bradu)
Próza:
1. Róbert Új (5r. - Mária Ďuríčková Cap - sklené oči a zlaté rohy)
2. Samuel Machala (6r. - Daniel Hevier a Pištolník Pišta)

III. kategória
Poézia
1. Laura Hegedűsová (7r. - Milan Rúfus Laktibrada)
2. Miriam Gerhátová (9r. - Ján Zombor Znova chcú)
3. Dominik Sadloň (8r. - Peter Altof Trieštim sa) a Vivien Pásztorová (7r. - Milan Rúfus Mlynček)
Próza
1. Samuel Új (7r. - Mária Ďuríčková Živá voda)
2. Michal Gustafík (8r. )
3. Simona Kuželová (9r. - Charles Pervaxit Kocúr v čižmách)
4. Katarína Guštafík (7r. - Jean de la Fontain Chorý jeleň)
Všetci účastníci boli ocenení diplomom, peknou cenou a dobrým pocitom, veď celou súťažou sa niesla príjemná atmosféra a deti si navzájom držali palce. Všetkým účastníkom patrí vďaka za ich pekné výkony. Víťazom blahoželáme a držíme im palce do okresného kola.
Mgr. Zuzana Brathová