HRAVO V PREDNESE A S PREDNESOM

V piatok 23.novembra 2018 sa naši žiaci druhého a štvrtého ročníka zúčastnili programu tvorivej dielne "Hravo v prednese a s prednesom", ktorú organizovalo Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede.
Hlavnou lektorkou bola pani Jarka Čajková, ktorá deťom pripravila veľmi zaujímavý seminár. V úvode chlapcov, dievčatá a všetkých prítomných oboznámila s jednotlivými krokmi celého dopoludnia. Teoretické vedomosti spestrila praktickými nápadmi, návrhmi, cvičeniami a v neposlednom rade hrami. Vysvetlila podstatu správneho prednesu počnúc od uvoľnenia, sústredenia cez hlasovú hru, výslovnosť, sebavedomý prejav až k samotnému výberu knihy a textu.
Deti vtiahla do deja jazykovým tréningom, rečovými pomôckami (jazykolamom). Počas prestávky si deti mali možnosť vybrať rozprávkové knihy, zalistovať si v nich, porozprávať svoj postoj ku knihám, k čítaniu, k recitácii, mohli ukázať, ako dokážu zaobchádzať so slovami.
Našim žiakom sa celé dopoludnie veľmi páčilo, ťažko sa im lúčilo. Odchádzali s rozhodnutím, že by radi pokračovali a opäť sa stretli s pani lektorkou, s jej pestrými hrami a učením zábavnou formou. Žiaci získali nové poznatky, strávili plnohodnotné dopoludnie a už teraz sa tešia na ďalšie spoločné stretnutie.