Hviezdoslavov Kubín 2013

Sútaž v prednese poézie a prózy
Školské kolo - 2. stupeň

Mesiace január a február sa v triedach 2. stupňa našej školy niesli v znamení príprav a uskutočňovania triednych kôl súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. V tomto roku je to už 59-ty ročník súťaže, zasvätenej velikánovi našich literárnych dejín a bardovi slovenskej poézie, P. O. Hviezdoslavovi. Je chvályhodné, že naši žiaci pristupovali k spomienke na neho s patričnou úctou a tomu zodpovedajúcou snahou o čo najlepšie recitátorské výkony. Vyvrcholením ich snaženia bola pre víťazov triednych kôl účasť v školskom kole, ktoré sa konalo dňa 21.02.2013.

Výsledky školského kola:
2. kategória ( 5., 6. a 7. ročník):
Poézia:
1. miesto: Patrik Pavlík - V. tr.
2. miesto: Viktória Bucsányiová - VI. tr.
3. miesto: Pavlína Tarnavská - V. tr.
Próza:
1. miesto: Simona Kuželová - V. tr.
2. miesto: Bianka Halászová - VI. tr.
3. miesto: Kristína Rajníková - V. tr.

3. kategória ( 8. a 9. ročník):
Poézia:
1. miesto: Nina Nálezová - VIII. tr.
2. miesto: Renáta Gaálová - VIII. tr.
3. miesto: Naďa Nálezová - VIII. tr.
Próza:
1. miesto: Barbara Bölcsová - VIII. tr.
2. miesto: Claudia Kukumbergová - VIII. tr.
3. miesto: Barbara Sváteková - IX. tr.

Všetkým účastníkom ďakujeme za zodpovedný prístup, vynaložené úsilie, predvedené krásne výkony a prejavený vzťah k tomuto druhu umenia.
Víťazom jednotlivých kategórií a žánrov blahoželáme a držíme palce k účasti v okresnom kole.

Mgr. Zuzana Brathová