KRÁĽ ČITATEĽOV 2017

Aj v tomto školskom roku sa žiaci 6. ročníka zapojili do súťaže "Kráľ čitateľov", ktorú každoročne organizuje Žitnoostrovská knižnica v  Dunajskej Strede. Po absolvovaní školského kola dňa 30.mája v Žitnoostrovnej knižnici našu školu reprezentovali žiaci Martina Kukumbergová, Eliška Klimentová, Nicol Kissová, Samuel Machala, Denis Kollár a Ladislav Nagy. Sily si zmerali so žiakmi zo ZŠ Jilemnického ul. v Dunajskej Strede. Najprv vypracovali písomný vedomostný test z literatúry, potom preukázali svoje zručnosti z orientácie v knižnici. V záverečnom vyhodnotení sa žiak Samuel Machala umiestnil na 3. mieste, ostatným našim žiakom bol udelený diplom za účasť.
Potešilo nás, že sme sami sebe dokázali, že sa v literatúre celkom dobre orientujeme.
Martina Kukumbergová, 6. ročník