KRÁĽ ČITATEĽOV 2018

V tomto školskom roku sa žiaci 7. ročníka zapojili do súťaže "Kráľ čitateľov", ktorú každoročne organizuje Žitnoostrovská knižnica v Dunajskej Strede. Po absolvovaní školského kola si v utorok 5. júna zmerali sily so siedmakmi zo ZŠ na Jilemnického ul. v Dunajskej Strede. V príjemných priestoroch Žitnoostrovnej knižnice našu školu reprezentovali žiaci Martina Kukumbergová, Nicol Kissová, Michaela Holecová, Kevin Nagy, Tomáš Kiss a Samuel Machala. Žiaci najprv vypracovali písomný vedomostný test z literatúry, potom preukázali svoje zručnosti z orientácie v knižnici. V záverečnom vyhodnotení sa žiak Samuel Machala umiestnil na 2. mieste, ostatným našim žiakom bol udelený diplom za účasť.
Teší nás, že nám žiaci dokázali, že sa v literatúre dobre orientujú a  čítanie kníh ich zaujíma.