LYŽIARSKY VÝCHOVNO- VZDELÁVACÍ KURZ

Po minuloročných skúsenostiach s výborným svahom a vynikajúcimi službami v lyžiarskom stredisku SKILAND v Starej Myjave opäť zorganizovala naša škola týždenný lyžiarsky kurz (13. - 17. februára) pod vedením vynikajúcich lyžiarov pani riaditeľky Ing. Gabriely Bothovej a učiteľov p. Dávida Nagya a Viktórie Bothovej.
Stará Myjava nás privítala zasneženým svahom, ponukou kompletných výstrojov, miernym brehom, teplým čajom a vynikajúcimi službami.
Začiatky nášho lyžovania boli bolestivo smiešne, no koncom týždňa bol svah NÁŠ! Ani mrazivé počasie nás od lyžovania neodradilo, práve naopak. Slniečko všetkých zohrievalo, snehu bolo neúrekom a nálada bola vždy výborná. Kurz bol úspešný, lebo aj tí, čo po prvýkrát stáli na lyžiach, zvládli jazdu na vleku a sami zlyžovali svah. Pedagogický dozor bol "v pohode" a my sme sa občas tiež snažili.
Z výcviku sme si všetci odniesli veľa zážitkov a tešíme sa o rok na ďalší super lyžiarsky kurz. Ďakujeme za príležitosť, lyžovanie aj pekné spomienky.

Účastníci lyžiarskeho výcviku

...pekne tvrdo sme makať mali,
by sme to bez veľkých pádov dali,
a svah riadne zlyžovali.....

Prvý deň je otrava,
takmer malá poprava!
Pády, šmyky, ajajáj,
každý plakal, bedákal.

Pekne, hlavne pomaly,
učili sme sa slalomy.
Ako vysadnúť na pomu
a nechať sa vyviesť bez pádu???

Tretí deň, štvrtý a piaty,
už nám dnes nik nenavráti.
Veselo bolo, šantivo,
všetko sme brali športovo.

Hoci sme v piatok smútili,
lyže sme riadne vrátili,
a všetci sme si sľúbili,
že dobrú šancu sme získali.

Miriam Gerhátová IX. trieda