Misia Modrá Planéta

Po minuloročnom úspechu Malej finančnej akadémie s KOZMIXOM sa tím pani učiteľky Mgr. Renáty Pavlíkovej aj v tomto školskom roku usilovne pustil do práce na projekte Misia Modrá Planéta. Žiaci 4. ročníka si veľmi dobre uvedomujú, aké dôležité je chrániť našu planétu. Aký je význam lesa, vody, vzduchu a pôdy, aký vplyv má priemysel a  poľnohospodárstvo na prírodu a životné prostredie. Že niektoré zdroje energie sú obnoviteľné, napríklad: slnko, voda, vietor a iné sa už obnoviť nedajú, napríklad: uhlie, ropa, plyn.
V čase trvania Misie mali žiaci pomôcť planéte Zem, a tak sa vrhli na zber a separovanie odpadu. Spolu sa im za necelé dva mesiace podarilo nazbierať: 220 plastových fliaš, 356 vybitých batérií, 2318 plastových vrchnákov a 222 kg papiera. Samostatne riešili interaktívne kozmixove úlohy na portáli www.môj Kozmix.sk. Tam si otestovali získané vedomosti a nadobudli nové.
Žiakov bavilo pracovať v tímoch, v ktorých mal každý z nich svoju funkciu ako: galaktický reportér, hviezdny pokladník, hlavný inžinier a ostatní inžinieri. Najviac ich zaujalo budovanie jednotlivých tímových základní s vlastným názvom, pričom pri ich budovaní museli splniť vždy jednu úlohu zo štyroch rôznych misií: Energia, Odpady, Doprava a Životný štýl. Žiaci pracovali v týchto 4 tímoch:
1.tím - Galaktická šestka
2.tím - Zelená planéta
3.tím - Kozmixoví kamaráti
4.tím – LARATE 04 (zložený z písmen mien členov tímu)
Výsledok snaženia štvrtákov bol fantastický, čo vidiet i na priložených fotografiách.