Učíme sa zážitkami

Hovorí sa, že zážitky a vedomosti získané skúsenosťou sú na nezaplatenie. Touto myšlienkou sa riadime aj na našej škole pri príprave celodenných exkurzií. V októbri absolvovali naši žiaci dve takéto zaujímavé exkurzie.
Žiaci 2.stupňa sa zúčastnili celodenného programu, podporujúceho upevnenie učiva o Veľkej Morave. V najväcšom Archeoskanzene v  Európe, nachádzajúcom sa v obci Modrá v Českej republike si prezreli veľkomoravské sídlisko, videli obydlia Slovanov, remeselné a hospodárske budovy, príbytky reholníkov. Po tom žiakov čakala lukostreľba, pečenie chleba a výrobky z keramiky. V druhej časti zaujímavej exkurzie sa žiaci venovali prírode a životu v rieke Morava a na jej brehu. Raritou bola návšteva tunelu v hĺbke 3,5 m, ktorý umožnil žiakom nahliadnuť pod vodnú hladinu.
S takouto novou formou exkurzií boli všetci žiaci spokojní, veľmi sa im páčila rozmanitosť zážitkov a získavanie nových informácií nevšednou formou.