MÚZEUM PRAVEKU V BOJNICIACH

Už niekoľko rokov sa pani učiteľka dejepisu Mgr. Renáta Grygerová spoločne so žiakmi zapája do veľkej pravekej súťaže, ktorú už ôsmy rok organizuje Múzeum praveku Slovenska v Bojniciach.
Tohtoročná praveká súťažná úloha bola zameraná na šamana. Žil medzi neandertálcami v Bojniciach šaman? Kto to bol praveký šaman? Aké mal úlohy, spoločenské postavenie, čo predstavoval pre svojich súkmeňovcov? Bol pre nich dôležitý? Ak áno, v čom? Aké úlohy mohol mať praveký šaman počas života neandertálcov v Bojniciach, čo pre svojich súkmeňovcov predstavoval, v čom mohol byť pre nich dôležitý?
Každý zúčastnený žiak musel nakresliť, ako mohol vyzerať šaman, ako mohla byť vyzdobená jeho praveká šamanská jaskynka, musel použiť len svoju kreativitu a predstavivosť. Ako sa to podarilo našim žiakom, môžete vidieť na priložených fotografiách. Aj keď naša škola opäť nemala šťastie a nevylosovali ju ako jedného z výhercov zájazdu do Múzea praveku v Bojniciach, my sa tam raz na exkurziu určite vyberieme.