NOC S ANDERSENOM

Aj tento rok sa žiaci našej školy zúčastnili celoslovenskej aktivity Noc s Andersenom, ktorú organizovala Žitnoostrovná knižnica v piatok 31.marca 2017 v podvečerných hodinách.
Po privítaní a krátkom programe sa to začalo!
Predstavenie, odovzdávanie preukazov Knihomola a už sme vhupli rovnými nohami priamo do rozprávky. Tentoraz to bola rozprávka Hansa Christiana Andersena Cisárove nové šaty v podaní rozprávkarky - tety Mariky. Pani knihovníčky nám pripravili okrem informácií o slávnom rozprávkarovi aj zaujímavé aktivity týkajúce sa kníh.
Veľmi nás potešila aj prítomnosť pani spisovateľky M. Vrkoslavovej Ševčíkovej, ktorá prišla aj s hlavným hrdinom svojich kníh - psíkom Gordonom. Pani spisovateľka nám predstavila svoju zatiaľ poslednú knihu Šťastná Ježibaba, v ktorej sú známe rozprávky vyrozprávané netradičným spôsobom.
Po výbornom občerstvení sa nám venovala pracovníčka potápačského centra. Priblížila nám zaujímavú a aj nebezpečnú prácu svojich kolegov.
Poďakovanie za neuveriteľný večer patrí všetkým pracovníčkam našej mestskej knižnice. Tešíme sa, že sme sa aj my stali súčasťou rodiny knihomolov. Stálo to za to!

Mgr. Marta Čermáková a Žaneta Szabová