Ekologicko - výchovná sútaž "odpadNEŠ" aj na našej škole

Mesto Dunajská Streda v spolupráci so spoločnosťou ASA Slovensko (FCC Enviroment) v septembri 2016 spustilo svoju verejnoprospešnú kampaň s ekologicko - výchovnou súťažou pre školy v oblasti zberu druhotných surovín pod názvom "odpadNEŠ".
Cieľom tejto súťaže je osveta a výchova k ekologickému cíteniu žiakov, ako aj zvýšenie záujmu žiakov o tematiku separovaného zberu odpadu, s tým spojenej ochrany životného prostredia a následné zavedenie trvalého systému zberu separovaného odpadu na školách.
V rámci tejto kampane nás v piatok 16.9.2016 navštívili divadelníci  spolku Rivalda z Dunajskej Stredy, ktorí žiakom 1.stupňa interaktívnou formou vysvetlili, čo sa deje s naším odpadom, prečo je potrebné a dôležité ho separovať.