Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

Olympiáda v anglickom jazyku je jednou z foriem dobrovoľnej záujmovej činnosti žiakov základných a stredných škôl, je organizovaná ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov v anglickom jazyku a zvyšovať záujem o štúdium cudzích jazykov.
Cieľom písomnej časti je preveriť jazykové kompetencie súťažiacich (čítanie s porozumením, praktické ovládanie jazyka). Ústna časť je zameraná na samostatný prejav na základe vizuálneho stimulu a situačné úlohy.
Dňa 17.1.2017 nás v okresnom kole reprezentovali víťazi školského kola Dániel Cserepes a Sebastián Smatana, ktorí najskôr absolvovali písomný test v anglickom jazyku, potom nasledoval ústny opis deja z priloženého obrázku a následne prebiehala konverzácia s členom poroty na zadanú tému.
V kategórii 1B žiak 9.ročníka Sebastián Smatana sa umiestnil na 7.mieste, v kategórii 1A žiak 7. ročníka DÁNIEL CSEREPES sa umiestnil na 1.mieste, čím si zabezpečil postup do krajského kola, ktoré sa konalo v stredu 15.2.2017 v Trnave. V silnej konkurencii sa Dániel umiestnil na 4.mieste.
Srdečne gratulujeme!