Učíme sa zážitkami
Knižnica zachránených pamätí a návšteva parlamentu

V utorok 20. novembra 2018 žiaci 7. až 9. ročníka absolvovali v Bratislave celodenný program, podporujúci upevnenie učiva dejepisu a občianskej náuky.
Prvá časť exkurzie bola venovaná oboznámeniu sa so životom židovských obyvateľov Bratislavy a najsmutnejšej časti našej histórie - Holokaustu v Múzeu Židovskej kultúry v časti mesta známej ako židovská Bratislava. Žiaci, rozdelení podľa ročníkov do dvoch skupín, v sprievode dvoch erudovaných lektoriek, prešli životom židovskej rodiny v minulosti aj súčasnosti.
Druhá časť programu bola realizovaná v Národnej rade Slovenskej republiky, kde žiaci absolvovali komentovanú prehliadku interiérov NR SR a prednášku o parlamentarizme a jeho histórii. Išlo o plnohodnotnú vyučovaciu hodinu občianskej náuky priamo realizovanú v novinárskych priestoroch rokovacej sály.
V oboch inštitúciách žiaci interaktívnou komunikáciou s lektorkami preukázali, že poznatky získané v školských laviciach vedia aj aplikovať v praxi.
Na záver žiaci si prezreli exteriér Bratislavského hradu a časti bratislavského Starého mesta.