Pasovanie prváčikov

Štvrtok 4.decembra bol pre 46 našich malých prváčikov významným, priam sviatočným dňom. V ich živote sa totiž udiala obrovská zmena, na ktorú čakali už od začiatku školského roku. Bola to slávnosť pasovania prváčikov, ktorá potvrdila, že sa z malých "škôlkárov" stali skutočnými školákmi.
Najprv však museli všetkým dokázať prostredníctvom splnenia zadaných úloh, ktoré pre nich pripravili ich triedne pani učiteľky Mgr. Silvia Grausová a Mgr. Melinda Csémiová, že už je ten správny čas a sú hodní byť pasovaní do stavu prvákov. Boli to drobné úlohy, pomocou ktorých dokázali, že písmenká ani číslice im nerobia problémy. Svoju fyzickú zdatnosť a šikovnosť predviedli gymnastickou zostavou. Na záver si spoločne zaspievali prvácku hymnu. Po absolvovaní úloh slávnostne sľúbili, že budú dobrými a veselými prvákmi, ktorí budú chodiť do školy s radosťou, aby si z nej odniesli čo najviac múdrostí.
Potom už nasledoval ten očakávaný "akt pasovania", pričom ako symbolický meč tohto roku poslúžilo veľké pravítko. "Aby si sa dobre učil (bum po pravom pleci), aby si sa zo školy len tešil (bum po ľavom pleci) a aby si vždy len dobrý bol (bum po zadku)" to bola formulka, ktorou pani zástupkyňa RNDr. Monika Benkovská slávnostne pasovala každého žiačika za riadneho prváka a prijala do cechu školského.
Po ukončení slávnostného pasovania odovzdali triedne učiteľky deťom slávnostný certifikát prváka, ktorý im bude tento dôležitý okamih v ich živote pripomínať. Po ukončení slávnostnej časti programu sa už "potvrdení" prváčikovia pobrali na malé občerstvenie.
" Všetkým našim malým žiačikom prajeme veľa úspechov, odhodlania a trpezlivosti pri zvládaní školských povinností" popriala im pani riaditeľka Ing. Gabriela Bothová.