Pasovanie prvákov 2016

Kedysi králi pasovali rytierov, dnes my pasujeme našich prváčikov za školákov. Vo štvrtok 27.októbra 2016 boli oficiálne všetci prváci pasovaní za prvákov. Pasovanie za prváka je zodpovedná úloha, ktorú všetci zvládli na jednotku.
Každý prváčik pri zábavných úlohách predviedol čo sa dosial naučil, ktoré písmenká a čísla už pozná, ale aj ako vie pekne cvičiť, tancovať a spievať. Na záver ich pani zástupkyňa RNDr. Monika Benkovská veľkým mečom pasovala za prvákov - školákov a popriala im, aby sa dobre učili, zo školy si veľa vedomostí odniesli ale aj aby poslúchali.
Pani triedne učiteľky Mgr. Melinda Csémiová za 1.A a Bc. Marta Gerhátová za 1.B odovzdali svojim prváčikom krásne diplomy, aby im pripomínal tento ich veľký deň a potom deti čakalo malé pohostenie. Teraz ich už čaká len kopec roboty, musia sa naučiť všetky písmenká a čísielka, aby vedeli správne čítať a počítať. Želáme im čo najľahšie učenie, aby bolo pre nich zábavou, a príjemne prežité dni v škole so svojimi novými spolužiakmi a pani učiteľkami v krásne vyzdobených triedach.

My sme smelí prváci - múdre hlávky máme - s písmenkami, číslami - do boja sa dáme.
Č ítania sa nebojíme - s počtami si poradíme - všetko sa nám podarí - keď si zaspievame!