Učíme sa zážitkami

Vo štvrtok 18. októbra 2018 navštívili žiaci 3. a 4. ročníka najslávnejšie slovenské kúpeľné mesto Pieštany, kde vo vzdelávacom zariadení Elektrárňa Piešťany absolvovali interaktívne vzdelávanie, zamerané na využitie energií, vody a na ekológiu. S históriou Piešťan, ich slávnych kúpeľov, s rôznymi povesťami a príbehmi tejto oblasti sa oboznámili v Balneologickom múzeu. Po krátkej prehliadke mesta sa ešte poprechádzali po sklenenom kolonádovom moste a potom hurá konečne domov.
Pri záverečnom hodnotení takejto formy vyučovania všetci žiaci vyslovili spokojnosť nad netradične zorganizovanými exkurziami, pri ktorých získali mnoho nových vedomostí a zážitkov, ale hlavne ich tešilo, ako sa s nimi doma podelia s rodičmi.