Pietna spomienka

8. mája si celý svet pripomenul 73. výročie ukončenia 2. svetovej vojny. Aj žiaci a zamestnanci našej školy sa pripojili k pietnej spomienke na obete tejto vojny, ktorú zorganizovala základná organizácia Zväzu protifašistických bojovníkov v Dunajskej Strede v spolupráci s Mestom Dunajská Streda, trnavským samosprávnym krajom, Žitnoostrovským osvetovým strediskom a Domom Matice slovenskej v Dunajskej Strede. V mene všetkých žiakov a zamestnancov našej školy na znak našej vďaky a úcty sme položili veniec k Pamätníku obetiam fašizmu a poklonili sa ich pamiatke.

V pondelok 7. mája predpoludním sa uvedením štátnej hymny začala pietna slávnosť pri príležitosti 73. výročia skončenia II. svetovej vojny na námestí v Dunajskej Strede pri Pomníku padlých hrdinov.
V krátkom kultúrnom programe sme si vypočuli báseň od Jána Kostru a kyticu piesní zaspieval spevácky zbor AMOSKO zo ZŠ J.A.Komenského z Veľkého Medera. V príhovore štátny tajomník MK SR Konrád Rigó a predsedníčka okresnej pobočky Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov a riaditeľka Domu Matice slovenskej v Dunajskej Strede Libuša Klučková vyzdvihli význam a odkaz odboja proti fašizmu na Slovensku v čase II. svetovej vojny, keď malá krajina - Slovensko, ktorá bola v područí Nemecka, sa prejavila početnými odvážnymi činmi, ktoré vyvrcholili Slovenským národným povstaním.
Následného aktu kladenia vencov k Pomníku padlých hrdinov sa zúčastnili prítomní hostia, rôzne organizácie a žiaci našej školy z 2. a 6. ročníka spolčcne s pani zástupkyňou Monikou Benkovskou.