"Plastový odpad nie sú smeti"

Vo štvrtok 20. októbra 2016 sa pani učiteľka Mgr. Kristína Keszőczeová s pani zástupkyňou RNDr. Monikou Benkovskou zúčastnili tvorivých dielní "Plastový odpad nie sú smeti", ktoré zorganizovalo Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede. Takmer 20 učiteliek zo základných i  stredných škôl v okrese si vypočulo odbornú prednášku lektoriek Mgr. Gabriely Csibovej a Moniky Krocsányovej zo Špeciálnej základnej školy v Zlatých Klasoch a pozrelo zaujímavú prezentáciu výrobkov z plastov jej žiakov, ktoré vytvorili spolu so svojimi učiteľmi.
Na záver si aj prítomné učiteľky mohli vyskúšať, aké je to pracovať s plastom, nožnicami, ohňom a lepidlom a čoskoro aj ich šikovné ruky vytvorili rôzne plastové kvety. Teraz už len tieto nové skúsenosti uplatniť na vyučovacích hodinách techniky a výtvarnej výchovy so svojimi žiakmi.