Plody Žitného ostrova

Krásu a vôňu ovocia pociťujeme hlavne v jesenných mesiacoch, kedy ho zberáme a uskladňujeme, aby sme mali zásoby na zimu. Mamičky, babičky zavárajú, pripravujú z ovocia kompóty, lekváre, sušia, aby sme ani v zimných mesiacoch nepociťovali nedostatok vitamínov, ktoré sa nachádzajú v ovocí, ale aj v zelenine. Na Žitnom ostrove je kvalitná pôda a úrodné polia, ktoré nám na radosť a chuť poskytujú množstvo ovocia a zeleniny plné vitamínov, vďaka ktorým predchádzame rôznym ochoreniam.
Žiaci našej školy sa v utorok 25. septembra 2018 zúčastnili výstavy pod názvom Plody Žitného ostrova. Deti si prezreli výsledky záhradníckej činnosti šikovných poľnohospodárov, poobdivovali rôzne odrody jabĺk, hrušiek, papriky, paradajok a iných druhov ovocia a zeleniny.