ŠKD - POPOLUDNIE S HASIČMI

Záver školského roka 2017/2018 sa veľkou rýchlosťou blíži ku koncu. Deti majú pred sebou vytúžené letné prázdniny. Je to čas oddychu, relaxu, ale i  čas, keď sú pred svojimi domami či voľne v prírode viac než inokedy. Hrajú sa spoločne so svojimi rovesníkmi, vychutnávajú si sladké ničnerobenie. Žiaľ, nie vždy je tento čas iba veselý a šťastný. Z rôznych dôvodov sa stávajú viac či menej nepríjemné ba dokonca i tragické udalosti.
Preto v stredu 6.júna pani vychovávateľky z ŠKD oslovili a pozvali na školský dvor hasičov z dunajskostredského Hasičského a záchranného zboru, aby deťom odprezentovali zaujímavú prednášku o bezpečnosti počas letných prázdnin ako i o dôležitosti a význame svojej práce.
Súčasne mali deti možnosť prezrieť si hasičské auto, náradie s ktorým dennodenne hasiči pracujú ako i vypočuť si húkanie hasičského auta. Napriek zamračenému počasiu si na vlastnej koži vyskúšali silu prúdu vody z hasičského auta. Aj keď sa na záver spustil silný lejak, deti si z tohto popoludnia odniesli poučný a zaujímavý zážitok.