PREDNÁŠKA O ODPADOCH

V rámci enviromentálneho vzdelávania privítali v utorok 3. júna 2018 žiaci 3A, 3B a 4A triedy pani Katku Batovú, ktorá zastupovala spoločnosti OZV ELEKOS a OZV Spoločný baterkový systém, n.o., aby im predstavila propagačno-vzdelávaciu aktivitu, týkajúcu sa triedeného zberu komunálnych odpadov z obalov, resp. neobalových výrobkov, zberu elektroodpadov a použitých batérií a akumulátorov a ochrany životného prostredia v zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch.
Pani Katka žiakom pútavou formou predstavila možnosti separácie odpadu, druhy odpadov a farebne rozlíšené kontajnery, do ktorých sa rôzny odpad ukladá. Ukázala im, ako vyzerá batéria vo vnútri a vysvetlila, prečo ju nemôžeme hodiť do komunálneho odpadu. Taktiež im vysvetlila, kam vyhadzovať už nepotrebné staré lieky. Do prednášky zapojila aj žiakov, ktorí mali za úlohu roztriediť smeti podľa druhu.
Prednáška bola veľmi pútavá, pretože sa žiaci dozvedeli veľa nových zaujímavých informácií.