Prednášky o vesmíre

Vesmír je pre nás záhadou a nedosiahnuteľnou diaľavou. Preto sa žiaci 1. aj 2. stupňa potešili zaujímavým prednáškam o vesmíre, ktorými ich previedol pán Mgr. Karol Petrík z firmy Astronyx - spoločnosti pre vedu a vzdelávanie.
Pre žiakov 1. stupňa to bola prednáška "Vesmírniček", v ktorej žiaci absolvovali prvé kroky do vesmíru, hravou formou sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o vzniku vesmíru, Zeme, celej Slnečnej sústavy a iné vesmírne zaujímavosti.
Žiaci 2. stupňa si vypočuli prednášku na tému "Kronika Modrej planéty", v ktorej ich prednášajúci previedol etapami vzniku Slnečnej sústavy a v nej našej Zeme, popísal im vývoj Zeme, formovanie atmosféry, zemskej kôry, kontinentov a morí až do dnešnej podoby. Tiež sa zameral na podmienky vzniku pohorí, hornín a minerálov, na charakteristiku ich zaujímavých vlastností.
Ďakujeme spoločnosti Astronyx za sprostredkovanie nových zaujímavých informácií.