TRI ZAUJÍMAVÉ PREDNÁŠKY SAV

Vo štvrtok 29. novembra 2018 zavítali na našu školu traja lektori zo Slovenskej akadémie vied v Bratislave, ktorí pre žiakov 7. až 9. ročníka odprezentovali tri zaujímavé prednášky.
Mgr. Simona Andraščiková z Ústavu výskumu sociálnej komunikácie SAV diskutovala so siedmakmi na tému predsudkov a diskriminácie.
Ing. Evelína Kalocsaiová z Ústavu molekulárnej biológie SAV pútavou prezentáciou oboznámila ôsmakov o kliešťoch a kliešťom prenášaných chorobách.
Pre deviatakov si pripravil pútavú prednášku spojenú s prezentáciou Mgr. Lukáš Jakl, PhD. Z Ústavu experimentálnej onkológie, Biomedicínskeho centra SAV na tému Základná genetika a poškodenie DNA v súvislosti s rakovinou.
Prezentované prednášky na nezvyčajné témy boli pre žiakov nielen spestrením vyučovacieho procesu, ale i pútavým učením sa zážitkovou formou.