Proti škodlivým závislostiam bez hraníc

Dňa 26.5.2016 sa konal 12. ročník medzinárodnej výtvarnej súťaže Proti škodlivým závislostiam bez hraníc, ktorú spoločne zorganizovali mesto Galanta s Nadáciou pre zdravú spoločnosť so sídlom v Győri.
Súťažnými prácami je signalizované posolstvo zdravého života bez závislostí pre deti a mládež. Niektoré z nich neraz žijú v neľudských podmienkach za prítomnosti drog a na okraji spoločnosti.
Súťaže sa zúčastnili deti materských a žiaci základných škôl z Dunajskej Stredy, Galanty, Senice, Serede, Győru, Pustých Sadov, Veľkého Medera, Horných Salíb, Tomášikova, Šamorína, Zlatých Klasov, Orechovej Potône, Okoča a Ilavy.
Základnú školu Smetanov háj v Dunajskej Strede úspešne reprezentovala žiačka 8.ročníka Miriam Gerhátová, ktorá bola za svoju výtvarnú prácu aj ocenená.

PhDr. Alena Masná