Protidrogová prednáška

Vo štvrtok 20. decembra 2018 sa žiaci 2.stupňa zúčastnili prevenčného protidrogového programu, s ktorým ich formou prednášky a následnej besedy oboznámili dvaja dlhoroční zamestnanci Resocializačného strediska pre mužov Restart zo Serede. Najprv žiakov oboznámili s činnosťou medzinárodnej organizácie Teen Challenge Slovakia n.o., ktorá dáva nádej drogovo závislým ľuďom po celom svete. V zariadení pre mužov v Seredi poskytuje odborný personál pomoc tým, ktorí majú problémy so závislosťou na drogách. Klienti strediska sa tu pripravujú na integráciu do každodenného života v spoločnosti, podnecujú sa na usporiadanie si rodinných vzťahov a poskytuje sa im pomoc pri hľadaní zamestnania a ubytovania.
Obaja lektori mali bohaté skúsenosti zo závislosťou a bojom proti nej, dokonca obaja si závislosťou v živote aj prešli a neváhali sa s touto zlou skúsenosťou so žiakmi podeliť. Žiakov prednáška zaujala, hlavne pri otvorenej debate o tom, čo vedie mladých ľudí vyskúšať drogy a ako si tým môžu svoj život zničiť.