Recyklohry

Už niekoľko rokov je naša škola zaregistrovaná v celoslovenskej súťaži "Recyklohry". Súťaž je zameraná na aktivity, spojené s recykláciou a separáciou odpadu. V tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do dvoch kôl tejto súťaže.
Žiačka 5. ročníka Simona Kuželová napísala zaujímavý príbeh o osude batérie Eleonóry. S jarnou úlohou sa popasovali žiačky 8.ročníka. Úspešne vylúštili zadané sudoku a číselné údaje, ktoré im vyšli, aplikovali do plagátu. Nosnou myšlienkou plagátu bolo poukázať na recykláciu ako na globálny problém Zeme. Štvrtáci prispeli do súťaže obrázkami červeného kontajnera s odpadom, ktorý doň patrí.
    Do súťaže boli odoslané fotografie týchto obrázkov aj plagátu a boli vyhodnotené medzi piatimi najlepšími prácami vrámci celého Slovenska.
Škola zapojením sa do tejto sútaže získala body, ktoré budú zamenené za školské pomôcky.

RRG