ZÁŽITKOVÉ VYUČOVANIE - Rímska cesta

Ani daždivý sychravý štvrtok 11. apríla 2019 nebol prekážkou realizácie ďalšieho zážitkového vyučovania pre žiakov 5. - 7. ročníka. Pod dozorom p. riad. Ing. Gabriely Bothovej a učiteliek Mgr. Denisy Tóth Ivaničovej a Mgr. Renáty Ravasz Grygerovej navštívili zvyšky rímskeho sídliska Carnuntum - Petronell v Rakúsku. Sprievodné slovo lektora zúčastnených vtiahlo do bežného života starovekých Rimanov prostredníctvom troch zrekonštruovaných budov - rímskych kúpeľov, domu Luciusa a Villy Urbana, kde sa žiaci dozvedeli o móde, ideáloch krásy, hygiene, kultúre kúpeľov, stravovaní a zvykoch starých Rimanov.
Plní autentických zážitkov žiaci popoludní absolvovali komentovanú prehliadku výrobných priestorov spoločnosti Hauswirth v Kittsee. Spoločnosť sa zaoberá výrobou širokého sortimentu cukroviniek z čokolády. Po absolvovaní prehliadky bol vytvorený priestor aj na ochutnávku a nákup výrobkov.
Unavení ale plní nových zážitkov a dojmov sa podvečer vrátili domov.
Ď akujeme všetkým, ktorí sa podieľali na tom, aby žiaci mohli prežiť pekné chvíle a dozvedieť sa niečo nové a zaujímavé.